orange whiteb

Konferencja „Bezpieczna praca w przemyśle”

Konferencja : „Bezpieczna praca w przemyśle” w moim zamyśle ma to być najbardziej „mięsista” i merytoryczna  konferencja. Formuła konferencji rodem z TEDex’ów i Konferencji IloveMarketing.

Kiedy:
04-05.10 konferencja
06.10 warsztaty.

Formuła:
24 prelegentów i każdy tylko 18 minut będzie miał na prelekcję.

Po każdym bloku panel dyskusyjny.

Gdzie: Hilton Garden Inn Kraków Airport (strona hotelu po kliknięciu) Zniżka na pokój dla uczestników konferencji. Informacje wysyłamy osobom zainteresowanym. W sprawie szczegółów wystarczy napisać na biuro@platformabezpieczenstwa.pl.

Na konferencji mamy tylko 150 miejsc. 50 to prelegenci, wystawcy i organizatorzy.

04.10 tylko o pracy na wysokości.
05.10 inne prace szczególnie niebezpieczne (chemia, energia, przestrzenie etc.)

Na warsztatach mamy tylko 75 miejsc. 5 warsztatów po 15 miejsc.

06.10 to dzień warsztatowy (wysokość, chemia, loto, przestrzenie zamknięte).

Cena w przedsprzedaży. Cena lipcowa już nie obowiązuje. Od 5 sierpnia do 31 sierpnia – 1200 zł netto, (tak miało być od 01.09 do 31.09 1400 zł netto), ale dzięki sponsorom cena zostaje 1200 zł netto.

Udział w konferencji i warsztatach w przedsprzedaży cena lipcowa już nie obowiązuje. Od 1 sierpnia do 31.08 to już 1640 netto, (a od miało być 01.09 do 31.09 – 1840 zł netto), ale dzięki sponsorom zostaje cena sierpniowa, czyli 1640 netto.

Od 2023.09.11 wjeżdża jednak promocja „last minute”.

Już w środę wjedzie kolejna promocja i będzie to promocja pod hasłem „Biznes” – dotyczy ona klientów Platformy Bezpieczeństwa Sp. z o.o. oraz PlatformaBezpieczenstwa.pl Joanna Lipowicz, którzy zakupili usługę lub szkolenie o wartości co najmniej  2500 zł netto. Dla nich cena w sierpniu są takie jak były w lipcu.

Sponsorzy:

4Safety.pl

MPM Polska

TLC

TLC Rental

Faraone

Elten

 

Czy da się już zapisać❓  Już tak: https://forms.gle/YLDSdwCUAxXYLSDA7

Po rejestracji uczestnik otrzymuje w ciągu 48 h fakturę pro forma. Skuteczna rejestracja to opłacona faktura pro forma (liczy się data wpływu na konto bankowe).

👉 Swoim słowem obiecuje samo konkretne mięso i dużo emocji.

👉 Prelegenci to mistrzowie w swoich kategoriach.

👉 Prelegentów będzie do wystąpień przygotowywał na „zgrupowaniu” sam Kamil Kozieł.

👉 Oprócz wiedzy gwarantuje na najwyższym poziomie speed business networking.

👉 Stoiska sponsorów branżowych, którzy są nie przypadkowi.

👉 W ramach opłaty nie tylko jest udział w konferencji, ale również udział w bankiecie branżowym oraz dostęp po konferencji do nagrań z wszystkich wystąpień.

👉 konferencja trwa od 9.00 do 18.00, a warsztaty od 9.00 do 13.00

Prelegenci:

Dzień I:

Artur Lipowicz, Krzysztof Major, Mateusz Gutek, Bartosz Suski, Paweł Grenda, Dominik Szmajda, Wojciech Urban, Daniel Kuligowski, Joanna Nagraba

Dzień II:

Jacek Glensk, Maciej Ujma, Tomasz Pietrucha, Michał Domin, Marcin Kopron, Mariusz Balicki, Katarzyna Skwarek, Marcin Sobczyk, Adam Dudek, Sylwia Maliszewska, Piotr Śladowski.

Odsłona nr 2

Rozkład Jazdy na konferencji (mamy już niektóre tytuły prezentacji:

 

Informacje o prelegentach (o pierwszych prelegentach – kolejność zupełnie przypadkowa)

Paweł Grenda

od 2000 roku związany z branżą „wysokościową”, a od 2008 roku w szeregach służby bhp. Zawodowo zajmuje się tematyką prac szczególnie niebezpiecznych w szczególności pracami na wysokości i pacami w przestrzeniach zamkniętych. Jako Instruktor Taternictwa Polskiego Związku Alpinizmu i Szef Komisji Szkolenia Polskiego Związku Alpinizmu szkoli w przyszłych adeptów wspinaczki jak i przyszłą kadrę instruktorską PZA.

 

Sylwia Maliszewska

Ekspert ds. towarów niebezpiecznych, jeden z pierwszych doradców ADR w Polsce. Od ponad 20 lat prowadzi własną działalność konsultacyjną i szkoleniową w zakresie transportu towarów niebezpiecznych (ADR) oraz zarządzania chemikaliami (REACH, CLP, BHP). Pomaga przedsiębiorstwom wprowadzać na rynek produkty chemiczne i tworzy dla nich karty charakterystyki oraz etykiety. Wspiera zarządzających magazynami w  bezpiecznym lokowaniu i segregowaniu produktów.  Podczas szkoleń cierpliwie tłumaczy, a w trakcie audytów bacznie obserwuje. Jest biegłym sądowym zarówno w zakresie bhp jak i materiałów niebezpiecznych. Towary niebezpieczne nie mają przed nią tajemnic.

 

Katarzyna Skwarek

Specjalista ds. bhp, Właścicielka Firmy SafetyQ, Pracuje z pasją i zawsze dla pracowników,  z misją żeby edukować i kształtować bezpieczne środowisko pracy.  Swoje zawodowe ścieżki związałam ze spawalnictwem gdzie uzyskując tytuł Międzynarodowego Mistrza Spawalnika i tym samym dostała się do raczej męskiego świata spawaczy. Szkolenia i Seminaria z tej tematyki są zawsze okazją do edukowania osób odpowiedzialnych za organizację bezpiecznych stanowisk pracy.

 

Adam Dudek

Na co dzień Strażak Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie i członek Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno Ekologicznego „Tarnów 1”. Z wykształcenia technolog chemiczny, inżynier pożarnictwa jak i absolwent studiów z Bezpieczeństwa Energetyki Jądrowej oraz starszy specjalista bhp.

Po za służbą prowadzi szkolenia z zakresu ratownictwa chemicznego i ekologicznego, audytuje i doradza zakładom pod względami bezpieczeństwa chemicznego, ochrony przeciwpożarowej i przeciwwybuchowej.

 

Krzysztof Major

Przed laty jako harcerz budował mosty linowe, tyrolki i przeprawy przez rzekę. Wysokość zawsze była dla niego czymś fascynującym. (od 1998) Znajomi i rodzina zlecali mu różnego rodzaju prace monterskie, elektryczne czy budowlane, do których wykorzystywał techniki wysokościowe.

Dziś jest technikiem dostępu linowego – założycielem firmy ROJAM, która istnieje na rynku od 2008 roku oraz biegłym sądowym w zakresie BHP ze szczególnym uwzględnieniem prac na wysokości.  Dużo radości sprawia mu tematyka związana z Kontrolą okresową śoi.

Krzysztof jest osobą, która rozpatruje problemy z wielu perspektyw. Myśli nieszablonowo, uwielbia, kiedy do głowy wpadają mu nowe pomysły i koncepcje, z tego czerpie energię.

Jest on również obecnie Prezesem Zarządu w Stowarzyszeniu Ogólnopolskim Techników Dostępu Linowego.

 

Jacek Glensk

Jacek Glensk – specjalista z zakresu inżynierii elektrycznej, współtwórca oprogramowania do obliczeń inżynierskich w sieciach elektroenergetycznych oraz współautor wielu analiz związanych z wytwarzaniem, przesyłem, dystrybucją i wykorzystaniem energii.

Od 14 lat skoncentrowany głównie na bezpieczeństwie elektrycznym w przemyśle, w tym na ochronie pracowników od porażeń prądem i łukiem elektrycznym.

Prywatnie pasjonat ratownictwa, od 25 lat ratownik – wolontariusz w różnych organizacjach społecznych.

 

Artur Lipowicz

Główny specjalista ds. bhp z ponad 15 letnim stażem pracy, od 2014 r. wykładowca akademicki na Uniwersytecie im. Jana Długosza w Częstochowie, konsultant, trener, biegły sądowy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Na co dzień zawodowo związany z firmami z branży: przemysł ciężki, energetyka, paliwowej oraz budownictwo.

Jego zainteresowania zawodowe skupiają się na bezpieczeństwie szeroko ujętym i traktowanym jako proces. Od 2014 jest współautorem programów oraz materiałów szkoleniowych w Porozumieniu dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Uczestnik (w wielu przypadkach czynny) kilkudziesięciu konferencji (w tym kilka międzynarodowych) w zakresie bhp.

Wyznaje zasadę czym trudniej tym lepiej. Obecnie najchętniej zajmuje się wsparciem i szkoleniem firm w takich tematach jak: praca na wysokości, przestrzenie zamknięte oraz odpowiedzialność za bhp osób kierujących pracownikami.

Dominik Szmajda

Pierwsze prace na wysokości w charakterze „alpinisty przemysłowego” wykonywał w 2004 r. Przeszedł ścieżkę od szeregowego pracownika, do osoby nadzorującej, prowadząc kilkadziesiąt projektów zarówno na lądzie, jak i morzu. Od 2009 r. związany ze stowarzyszeniem OTDL, dla którego prowadził między innymi szkolenia, egzaminy oraz opracowywał i wdrażał standardy.

W 2010 r. uzyskał uprawnienia na poziomie 3 międzynarodowej organizacji IRATA, które umożliwiają mu nadzorowanie prac na wysokości pod kątem ratowniczym na całym świecie. Studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy ukończył w 2011 r. W 2016 r. Został biegłym sądowym w zakresie bhp. Od przeszło 10 lat nadzoruje, szkoli, egzaminuje, audytuje oraz wdraża standardy z zakresu bezpiecznej pracy na wysokości.

 

Michał Domin

Michał Domin P.T.SIGNAL www.detektory.pl – zawodowo zajmuje się detekcją gazów i oparów. Doradza zarówno w zakresie stacjonarnych jak i przenośnych urządzeń do ich wykrywania oraz pomiaru, a także weryfikuje instalacje pod kątem ich poprawnego doboru i skutecznej pracy. Teorię łączy z praktyką aby potem szkolić projektantów, operatorów oraz użytkowników, a w wolnych chwilach uzupełnia bazę wiedzy na stronie i popełnia artykuły w kilku wydawnictwach. Nurkuje i skacze z samolotu więc bezpieczeństwo traktuje śmiertelnie poważnie.

 

Mariusz Balicki

Jest certyfikowanym przez GIG menedżerem ds. bezpieczeństwa technicznego w przestrzeniach zagrożonych wybuchem. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze bezpieczeństwa wybuchowego. Pracując w grupie WolfF jest praktykiem, czynnie opracowującym dokumenty wymagane dyrektywą ATEX. Swoją wiedzą dzieli się w czasie szkoleń, w których udział wzięło ponad 2500 osób. Absolwent Politechniki Krakowskiej. Ukończył studia podyplomowe Bezpieczeństwo Procesów Przemysłowych na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej oraz Bezpieczeństwo Techniczne w Przestrzeniach Zagrożonych Wybuchem w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach.

 

Marcin Sobczyk

Absolwent Politechniki Warszawskiej, od ponad 10 lat zawodowo zajmuje się bezpieczeństwem w obszarach związanych z kontrolą niebezpiecznych źródeł zasilania/energii oraz wizualizacji miejsca pracy. Zrealizował setki audytów, szkoleń i pełnych wdrożeń z systemu Lockout/Tagout, ściśle współpracując zarówno z polskimi jak i zagranicznymi firmami. Wyróżnia go indywidualne podejście do każdego projektu, gdzie forma implementacji wynika z charakteru branży oraz wymagań klienta, przy zachowaniu bezpiecznych praktyk. Aktualnie Product Manager w firmie 4 Safety sp z o.o.

 

Piotr Śladowski

Zawodowo od 12 lat doradza w poprawie bezpieczeństwa ruchu wewnątrzzakładowego w zakładach przemysłowych. Z wykształcenia i zamiłowania Socjolog UW.

Doświadczenie w audytach i ocenach zagrożenia ruchu zdobywał w regionie EMEA, odwiedzając zakłady branży przemysłu ciężkiego, automotive, farmaceutycznej, spożywczej i logistycznej.

Aktualnie współwłaściciel dwóch firm zajmujących się bezpieczeństwem w przemyśle (4safety i MPM Bariery Elastyczne),

Twórca biuletynu „Przemysłowe Espresso” skupiającej się na podnoszeniu standardów bezpieczeństwa i strategii zero wypadków w przemyśle.

Od wielu lat z powodzeniem wdraża usprawnienia bezpieczeństwa ruchu oparte o UwB, RFID, kamery AI i zabezpieczenia mechaniczne redukując ryzyko kolizji UTB – człowiek w warunkach przemysłowych.

 

Tomasz Pietrucha

od 2008 roku kierownik i inspektor nadzoru robót elektrycznych posiadający uprawnienia budowlane do kierowania i nadzorowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, od 2015 roku  związany z Państwową Inspekcją Pracy gdzie jako organ kontroli przeprowadza liczne kontrole warunków bezpiecznej pracy, w tym również bada wypadki przy pracy w szczególności przy eksploatacji urządzeń energetycznych oraz pracach przy urządzeniach energetycznych.

 

Daniel Kuligowski

Główny specjalista ds. BHP. Od prawie 15 lat wspiera firmy w zakresie BHP, głównie w obszarach przemysłu, produkcji, logistyki, budownictwa, energetyki i z sektora paliwowego.

Aktualnie zajmuje się głównie prowadzeniem szkoleń dla osób kierujących pracownikami oraz szkoleń specjalistycznych z organizacji prac na wysokości, przestrzeni zamkniętych, ratownictwa i pierwszej pomocy.

Na co dzień koordynuje działania zespołu nadzorującego prace na wysokości, na dachach obiektów ArcelorMittal Huta Warszawa. Regularnie prowadzi także przeglądy sprzętu do prac na wysokości.

W czasie wolnym podpowiada organizacjom jak budować leadership i kulturę bezpieczeństwa.

Mateusz Gutek

Związany z technikami linowymi od dziecka z powodu instruktorsko-ratowniczej rodziny. Specjalista ds. BHP, instruktor alpinizmu przemysłowego, alpinistycznych technik linowych, wspinaczki oraz taternictwa jaskiniowego. Pracuje na wysokości od 20 lat, prowadzi szkolenia od 15. Autor licznych artykułów dot. sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości i jego prawidłowego wykorzystania. Inspektor środków ochrony indywidualnej chroniących przed upadkiem z wysokości.

Od dłuższego czasu zaangażowany w propagowanie wiedzy i bezpiecznych technik, podważających stereotypowe, błędne i niestety powszechne zastosowanie SOI chroniących przed upadkiem z wysokości. W trakcie studiów doktoranckich z zakresu nauk o kulturze fizycznej.

 

Wojciech Urban

Prezes Centrum Ratownictwa Sp. z o.o. – organizacji, której celem jest opracowywanie oraz wdrażanie na terytorium Polski najnowocześniejszych osiągnięć z zakresu ratownictwa oraz medycyny ratunkowej. W Spółce odpowiedzialny za zarządzanie działem sprzedaży. Absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Université Paris 13 kierunek Zarządzanie Instytucjami Opieki Zdrowotnej i Społecznej oraz Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu kierunek zarządzanie oraz Executive MBA.

 

Bartosz Suski

Bartosz Suski z powołania służy w Państwowej Straży Pożarnej, a z pasji do bezpieczeństwa został między innymi specjalistą z zakresu ratownictwa wysokościowego. Od 2019 roku wspiera swoją wiedzą i doświadczeniem jako Biegły Sądowy o specjalności bezpieczeństwo prac na wysokości w dziedzinie Bezpieczeństwo i Higiena Pracy. Ponadto jest Prezesem Firmy SUSKI, zajmującej się doradztwem z zakresu zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości, bezpiecznej pracy na wysokości, działań przeciwpożarowych oraz zakresem obejmującym zasady kierowania działaniami ratowniczymi.

 

Maciej Ujma

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Częstochowskiej. Od września 1995 roku do chwili obecnej pracownik Państwowej Inspekcji Pracy. W roku 2004 uzyskał tytuł specjalisty w zakresie bezpieczeństwa użytkowania oraz eksploatacji maszyn i urządzeń technicznych. W roku 2009 awansował na stanowiska nadinspektora pracy. Od roku 2010 został wpisany na stanowisko wykładowcy w Ośrodku Szkolenia PIP, gdzie prowadzi szkolenia dla kandydatów na inspektorów pracy, rzeczoznawców bhp, społecznych inspektorów pracy oraz innych. Prowadzi również szkolenia okresowe i doskonalące dla pracowników służby bhp oraz kadry kierowniczej. Jego specjalność to urządzenia i instalacje energetyczne oraz maszyny i inne urządzenia techniczne.

 

 

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.