omnie

Artur Lipowicz

Główny specjalista ds. bhp z ponad 15 letnim stażem pracy, inspektor ds. ochrony przeciwpożarowej, od 2014 r. wykładowca akademicki na Uniwersytecie Humanistyczno – Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie, rekruter, konsultant, trener, biegły sądowy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Na co dzień zawodowo związany z firmami z branży: przemysł ciężki, energetyka, paliwowej, automotiv oraz budownictwo. Posiada również doświadczenie we współpracy z instytucjami samorządowymi i oświatowymi oraz z firmami produkcyjnymi.

Od 2015 roku kieruje zespołem kilkunastu inspektorów ds. bhp nadzorujących przebudowę, rozbudowę oraz modernizację jednej z większych sieci stacji paliw w Polsce. Jego zainteresowania zawodowe skupiają się na bezpieczeństwie szeroko ujętym i traktowanym jako proces. Od 2001 roku jest również instruktorem pierwszej pomocy. Od 2014 jest współautorem programów oraz materiałów szkoleniowych w Porozumieniu dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Obecnie jest członkiem grupy roboczej pracującej nad kodeksem dobrych praktyk prac na wysokości. Od lipca 2018 r prowadzi blog http://przygodybehapowca.blogspot.com (od 07.01.2021 pod adresem przygodybehapowca.pl). Uczestnik (w wielu przypadkach czynny) kilkudziesięciu konferencji (w tym kilka międzynarodowych) w zakresie bhp.

W latach 2000 – 2005 kierował grupami ratowniczymi w organizacjach pozarządowych. Jest również autorem i współautorem licznych publikacji i materiałów edukacyjnych z zakresu pierwszej pomocy. Za swoją działalność otrzymał brązowy medal za zasługi dla obronności kraju, brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa, brązowy medal WOPR za zasługi, dwukrotne wyróżnienie Rady Ochrony Pracy działającej przy Sejmie za szczególne zaangażowanie społeczne na rzecz bezpieczeństwa pracy.