easter-349026_640

Podsumowanie pierwszego kwartału 2021 r. przygód behapowca.

Oj działo się, działo. Gdyby nie dobre lejce to ekoń by wóz wywrócił. Podsumowanie to zbiegło się z czasem Świąt Wielkiej Nocy. W związku z tym na wstępie chciałbym złożyć Wam życzenia spokojny, zdrowych i kolorowych Świąt Wielkanocnych.

Ps. warto doczytać artykuł do końca bo będą zapowiedzi co będzie.

Co było:

 • W styczniu i marcu organizowałem dwie edycje szkolenia z Organizacji bezpiecznej pracy na wysokości. Łącznie ukończyło to szkolenie w 4 grupach nieco ponad 300 osób. Od początku kiedy te szkolenia robię tj. od 25 maja 2020 r. osób które ukończyły te szkolenia to liczba przekraczająca ponad 1000 osób.
 • Udało się przeprowadzić również pięć szkolenia na żywo z „Bezpiecznej pracy na wysokości”. Piszę udało, iż reżim sanitarny nie ułatwia mi przeprowadzanie takich szkoleń nawet dla grup zamkniętych.

 • Przeprowadziłem trzy szkolenia na żywo z Ergonomii dla pracowników samorządowych (również grupy zorganizowane). Przy okazji kiedy piszę o ergonomii to myślę że warto pochwalić się że i swoim bliskim powymieniałem siedziska. Brat i żona (również behapowcy) testują nowe fotele od niedawna oraz syn testuje ergonomiczny fotel dla dzieci (tu podziękowania dla Basi z Grupy Koncept za przekonanie mnie do tego fotela, bo byłem sceptykiem, a niesłusznie). Poprawiłem i nadal poprawiam ergonomię stanowisk pracy przy monitorach ekranowych moich współpracowników.
 • Przeprowadziłem kilka dni szkoleniowych w formie webinarów  na szkoleniach okresowych dla pracodawców i innych osób kierujących pracownikami. W tym miejscu składam podziękowanie dla grupy kapitałowej Erbud za zaufanie iż da się ciekawie i efektywnie również webinarem robić szkolenia dla kadry kierowniczej. Od ubiegłego roku przeprowadziliśmy dla nich kilkadziesiąt takich szkoleń.
 • Napisałem kilka opinii jako biegły sądowy niektóre ciekawe, niektóre i ciekawe i trudne. Dzięki każdej nawet najprostszej opinii mogę się ciągle rozwijać, a to ważne w zawodzie behapowca.
 • Wczoraj tj. 01 kwietnia  2021 r. ukończyła się druga edycja szkolenia okresowego  dla służby bhp i osób wykonujących zadania tej służby w formie webinarów. Kolejna bardzo ciekawa grup uczestników. Tym razem  brało w tym szkoleniu udział 28 osób. W miejscu dziękuje mojemu zespołowi, który razem ze mną prowadził zajęcia na tym szkoleniu. Dziękuje Maciejowi Ujmie, Sebastianowi Osadzinowi, Basi Tokarczyk, Andrzejowi Nowakowi, Danielowi Kuligowskiemu oraz Adamowi Dudkowi.
 • Kilkadziesiąt dni szkoleniowych przepracowanych, przez moich współpracowników, które nadzorowałem o merytorycznie i logistycznie. Były to szkolenia zarówno na żywo jak i w on-line (webinary i elearningi).
 • Brałem, a w zasadzie biorę bo jeszcze nie skończyłem w dwóch bardzo ciekawych szkoleniach na temat tworzenia webinarów zarówno asynchronicznych jak i synchronicznych. Dzięki tym kursom mam nadzieję, że będę mógł tworzyć jeszcze lepsze treści w tej formule. Odsłuchiwałem (i nadal to robię bo jest ich mnóstwo) nagrania o storytellingu, po to aby jeszcze lepiej trafiać do swoich odbiorców.
 • O nadzorach bhp, nowych klientach w stałej współpracy, oraz licznych projektach doradczych nie piszę bo tylko dzięki fantastycznemu zespołowi moich asystentek i współpracowników, jeszcze to ogarniam, ale policzyć nie umiem.
 • Przeprowadziłem kilkadziesiąt kontroli projektów dofinansowanych z ZUS na poprawę warunków bhp.
 • Przeprowadziłem osiem audytów w zakresie urządzeń energetycznych.
 • i pewnie o czymś zapomniałem bo piszę tylko z tego co pamiętam, a nie z notatek :). Jak sobie przypomnę lub ktoś mi przypomni to napiszę.

A  teraz zapowiedzi na najbliższy czas, czyli do wakacji będzie się działo:

 • 08.04 być może jak technicznie się ogarnę kolejne podcasty z ciekawymi gośćmi (tym razem to ja będę gospodarzem). Napiszcie proszę w komentarzach czy lepsza będzie godzina 19.00 czy 20.00.
 • 10-12.05 kolejna edycja bezpłatnego szkolenia w formie webinaru z „Ratownictwa chemicznego”. Prowadzący Adam Dudek – ratownik chemiczny z PSP, a w moim skromnym kooprowadzeniu. 6 godzin mięsa o zagrożeniach chemicznych i ich skutkach. 6 godzin szkolenia.
 • 17 – 21.05 nowy program bezpłatnych webinarów „Pierwsza pomoc, jakie to proste”. 10 godzin szkolenia.
 • 24-28.05 ostatnia edycja bezpłatnego szkolenia „Organizacja bezpiecznej pracy na wysokości”. Od czerwca szkolenie będzie dostępne tylko w płatnej wersji w formie asynchronicznej z możliwością konsultacji on-line.
 • czerwiec jeszcze bez konkretnych dat:  „Organizacja bezpiecznej pracy na wysokości” program 20 godzinny wersja asynchroniczna na platformie szkoleniowej.
 • 14-16.06 nowy program bezpłatnych webinarów „Jak szkolić, aby inni nas słuchali”.
 •  23-27.06 „Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy dla służby bhp i osób wykonujących zadania tej służby”. Formuła kursu w blendedlearningu. Teoria webinarem, a zajęcia praktyczne na żywo w Częstochowie. Kurs poprowadzi Adam Gołuchowski i jego zespół.

Podsumowania do podsumowania nie będzie, ale gdyby ktoś miał pytania o moje wolne terminy w tematach w których mógłbym pomóc to tak tylko zostawię do siebie kontakt: artur.lipowicz@gmail.com oraz telefon 883663667

Miłości na te Święta Wielkiej nocy też życzę. Więcej luzu.

Artur

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.